Festiwal Szantowy Port Woła

Gotowi na nową, żeglarską przygodę? To nie jest igraszka dla początkujących! To prawdziwy festiwal szantowy! Nie zabraknie muzyki, doskonałej zabawy i konkursów z nagrodami. Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Szantowego Port Wola!

To już III edycja Waszego ulubionego Festiwalu Szantowego Port Wola

Wszyscy organizatorzy: Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Klub żeglarski Przechyły  oraz Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego serdecznie zachęcają wszystkich do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Niezależnie od tego, czy spędziłeś na wodzie pół życia, czy po prostu chciałbyś spróbować czegoś nowego – Festiwal jest otwarty dla każdego chętnego gościa. Jedyny warunek –  dobry humor i mnóstwo uśmiechu!

Czym jest Festiwal Szantowy Port Wola?

Jest to okazja dla wszystkich amatorów i wschodzących talentów sceny szantowej. Każdy kto pragnie dobyć nieco scenicznego doświadczenia powinien koniecznie odwiedzić naszą estradę i skorzystać z szansy wystąpienia przed naszą cudowną publicznością.

Warszawa nie jest łatwym miejscem do rozpoczęcia swojej muzycznej kariery. Niezwykle duża konkurencja ze strony starszych i doświadczonych muzyków sprawia, że młode talenty praktycznie nie mają szans wystąpienia na scenie w stolicy. Właśnie dlatego stworzono nasz festiwal – by dać równą szansę wszystkim i pomóc amatorom zrobić kolejny krok w swojej muzycznej karierze.

Festiwal Szantowy Port Wola jest okazją dla wszystkich do zaprezentowania swoich umiejętności. To szansa na zaprezentowanie siebie, ale również przełamanie barier i zdobycie cennego doświadczenia. Każdy uczestnik konkursu zagra własny koncert na scenie Klubu Żeglarskiego. Bez obaw! Zdajemy sobie sprawę, że pierwszy występ to nie lada wyzwanie. Dlatego właśnie przygotowaliśmy specjalne warsztaty sceniczne, które umożliwią amatorom zgłębienie tajników koncertowej sztuki.

Festiwal Szantowy Port Wola składa się z trzech etapów.

Pierwsze dwa odbywają się na scenie Klubu Żeglarskiego. To z nich wyłaniani są zwycięscy, którzy mają okazję zaprezentować się na koncercie finałowym rozgrywanym w Amfiteatrze w parku Sowińskiego.

Co daje nasz konkurs?

Festiwal to przede wszystkim okazja do zdobycia pierwszego doświadczenie scenicznego, pokonania własnych barier i uwierzenia w swoje umiejętności. Ale oczywiście, co to byłby za konkurs, bez prawdziwych nagród? Spośród występujących wyłonimy aż trzech zwycięzców, którzy zostaną atrakcyjnie obdarowani. Jednak pamiętaj! Wygrana w naszym festiwalu to niełatwe zadanie! Musisz wykazać się nie tylko zdolnościami muzycznymi, ale również poczuciem humoru oraz umiejętnościami kontaktu z publicznością.

Trzech zwycięzców wyłanianych jest na 3 niezależne sposoby:

  • konkurs “Głos morza” – anonimowe głosowanie publiczności
  • konkurs “Lubię to” – poprzez “lajki” internautów na Facebooku
  • ocena Jury Festiwalu podczas koncertu finałowego

Festiwal Szantowy Port Wola jest szansą dla młodzieży szantowej w każdym wieku, by rozwijać się i zdobywać doświadczenie sceniczne. Każdy z uczestników będzie miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na profesjonalnej scenie muzycznej w Klubie Żeglarzy. Najlepsi zmierzą się na koncercie w Amfiteatrze Parku Sowińskiego.

Nasz festiwal nie jest miejscem dla znanych zespołów, a okazją dla niedoświadczonych amatorów. Mogą w nim występować zarówno osoby, które miały już pierwszy kontakt ze sceną, jak również Ci, którzy na estradzie stoją po raz pierwszy. Ważna jest dobra zabawa, współpraca, a także zaangażowanie członków zespołu. To okazja do zacieśniania więzi przyjacielskich i nawiązywania nowych znajomości. Wszystko to w atmosferze koleżeńskiej rywalizacji i muzycznego szaleństwa!